شاخص کل فرابورس امروز صعودی شد
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۲۰

شاخص کل فرابورس امروز صعودی شد

شاخص کل بورس روزجاری باز هم روند نزولی داشت، اما شاخص کل فرابورس امروز صعودی شد.

شاخص کل فرابورس امروز صعودی شد

بورس تهران روز جاری بازهم کاهش شاخص را رقم زد اما فرا بورس با شاخصی مثبت به فعالیت خود خاتمه داد. شاخص کل بورس امروز با ۳۲۵۵ واحد کاهش در رقم 1 میلیون و ۲۱۱ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۱۲۰۶ واحد کاهش یافت و رقم ۳۶۴ هزار و ۸۷۳ واحد را ثبت کرد.
معامله‌گران این بازار ۸۶۵ هزار معامله به ارزش ۶۰ هزار و ۴۹۲ میلیارد ریال انجام دادند و معدنی و صنعتی گلگهر، معدنی و صنعتی چادرملو، ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل گروه مدیریت سرمایه‌ گذاری امید، پتروشیمی جم، پالایش نفت تهران و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.
ایران خودرو، سایپا، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌ گذاری سیمان تامین، گسترش سرمایه‌ گذاری ایران خودرو و ملی صنایع مس ایران نمادهای پربیننده بورس بودند.
در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس با ۳۱ واحد افزایش رقم ۱۵ هزار و ۵۱۵ واحد را ثبت کرد و در این بازار ۴۳۵ هزار معامله به ارزش ۴۲ هزار و ۱۳۸ میلیارد ریال انجام شد.
سنگ آهن گوهرزمین، پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و صنعتی مینو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل سرمایه‌ گذاری صبا تامین، سهامی ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.
فهرست نمادهای پربیننده این بازار از تهیه توزیع غذای دناآفرین فدک، پتروشیمی ارومیه، برق و انرژی پیوندگستر پارس، توسعه مسیر برق گیلان، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، پلیمر آریاساسول و رایان‌ هم‌افزار تشکیل شده است.