چشم انداز پتروشیمی جهان تا سال 2040 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲۶

در زمانی که عوامل ژئوپولیتیک باعث تاثیرات پیچیده و تازه ای در بازارهای انرژی می شوند، توجه به اهمیت بحران امنیت انرژی بیشتر می شود.

افزایش حجم معاملات پلیمرها در بورس کالا تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲۴

رشد مطلوب و افزایش حجم معاملات پلیمرها در بورس کالا سیگنال مثبتی بود که امیدواری به تقویت حجم تولید در صنایع پتروشیمی را در زنجیره تولید و واحدهای تکمیلی تقویت کرده است.

رشد 108 واحدی سهام هلدینگ خلیج فارس تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲۴

معاملات سهام در نماد معاملاتی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 108 واحد افزایش در میان شرکت هایی قرار گرفت که بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کرد.

کاتالیزورهای زیگلر-ناتا تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲

کاتالیزور از دو صفت کاتا و لیزور تشکیل شده است در زبان یونانی کاتا به معنای پائین، افتادن، یا پائین افتادن است و لیزور به معنی قطعه قطعه کردن می­باشد. در برخی زبانها کاتالیزور را به معنی گردهم آوردن اجسام دور از هم معرفی کرده­اند تجربه نشان داده است که واکنش با کاتالیزور در دمای کمتری صورت می­گیرد و هم چنین کاتالیزور انرژی اکتیواسیون را کاهش می­دهد یا باعث می­شود ملکولهای درشت به ملکولهای کوچکتر قطعه قطعه و شکسته شوند.

پلی استایرن (Polystyrene - PS) تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲

پلی‌استایرن یک پلیمر مصنوعی از مونومر استایرن (یک ماده پتروشیمی) می‌باشد که به سه نوع معمولی، مقاوم و انبساطی وجود دارد.

پلی کربنات (Polycarbonate - PC) تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲

پلی کربنات(Polycarbonate) از خانواده پلیمرهای ترموپلاستیک است. و به گستردگی می‌تواند در قالب سازی و تغییرات حرارتی کاربرد دارد. این نوع پلاستیکها به گستردگی در صنایع شیمیایی نوین کاربرد دارند.

عرضه ارز پتروشیمی‌ها به مرز 5 میلیارد یورو رسید_ پتروشیمی بیش از کل صادرکنندگان ارز روانه بازار کرد تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۲۲

همزمان با سیاست های ارزی دولت و بانک مرکزی در طول231 روز امسال حدود پنج میلیارد یورور ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی در بازار داخلی عرضه شده که صرفا سهم پتروشیمی‌ها در تامین ارز بازار ثانویه به رقم بی‌سابقه 53 درصد رسیده است.

چشم انداز رشد بازار پلی اتیلن جهان تا سال 2026 _ ایران و آمریکا، کشورهای پیشرو در رشد تولید پلی اتیلن در جهان تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۲۱

به گزارش نیپنا، براساس اطلاعات یک شرکت تحلیلی و جمع آوری داده ها، دو کشور ایران و آمریکا باعث رشد جهانی قابلیت معاملات در بازارجهانی پلی اتیلن خواهند شد. این امر می تواند میزان تولید 110.50 میلیون تن درسال 2017 را تا سال 2026 به 150.9 میلیون تن درسال ارتقاء بخشد.

      
  • 1   
  • 2
  •   
  • 3