حضور ژاپنی ها در صنعت پتروشیمی هند
۱۳۹۸/۲/۱۰

به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ (plasticsnewseurope)، شرکت ژاپنی میتسوبیشی کمیکال (Mitsubishi Chemical) برنامه دارد یک تاسیسات جدید تولید انواع ترموپلاستیک الاستومر (TPEs) را در سایت مجتمع تولید تازه خریداری شده خود در سیلواسا (Silvassa)، واقع در شرق هند، احداث کند.
این شرکت در بیانیه ای در تاریخ 29 ماه مارس گفت: پروژه یادشده قرار است مطابق جدول زمانبندی تا پایان سال مالی 2019 میلادی به بهره برداری برسد. تولیدات تاسیسات جدید قرار است با هدف تامین نیاز بازار قطعات داخلی صنایع خودروسازی عرضه شود.
میتسوبیشی کمیکال در نظر دارد این تاسیسات را در سایت مجتمع سابق کامپاند پی وی سی (PVC compound) شرکت ولست پلاست اکتسروژنز (Welset Plast Extrusions) که در ماه مارس امسال خریداری شد؛ راه اندازی کند. پس از خرید سایت شده، تاسیسات جدید ام سی پی پی ایندیا پرایوت ال تی دی (MCPP India Private Ltd) نامگذاری شد.
این شرکت ژاپنی در حال حاضر فعالیت های خود در حوزه تولید ترموپلاستیک الاستومرها را با هدف کاهش هزینه ها به هند منتقل کرده است.
با کسب مالکیت سایت شرکت ولست پلاست و ساخت تاسیسات جدید، میتسوبیشی کمیکال قادر خواهد بود سیستم عرضه پلیمرهای دارای عملکرد بالای (performance polymer) خود را برای تامین تقاضای فزاینده از سوی مشتریان، ارتقاء بخشد.
ام سی پی پی (MCPP) که در بمبئی مستقر است، یک دفتر منطقه ای در نزدیکی دهلی و یک سایت تولید را در سیلواسا در اختیار دارد. این شرکت تولیدکننده کامپاندهای پی وی سی برای کاربردهای پزشکی، سیم و کابل های الکتریکی برای اتوموبیل ها و همچنین ترموپلاستیک الاستومرها برای صنایع خودروسازی است.