کاربرد مواد پلیمری در صنایع لوازم خانگی

یکی از بزرگترین صنایع مصرف کننده مواد پلیمری صنایع لوازم خانگی می باشد. به طور کلی لوازم خانگی با زندگی مدرن بسیار متنوع شده اند و گسترش آنها با تکیه بر مواد پلیمری پیشرفته به عنوان مواد اولیه صورت گرفته است. مواد پلاستیک قابلیت های بسیاری را چه از نظر طراحی و چه از نظر زیبایی و کارایی به آنها بخشیده است.
مثالهایی از لوازم خانگی که پلاستیکها نقش بسزایی در توسعه آنها داده شامل یخچال، جارو برقی، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، اتو، آبمیوه گیری، چرخ گوشت، میکسـر آشپزخانه، مایکروفر و ...می باشند.
آیتک پلیمر با تأمین پلاستیکهای مهندسی که در این صنایع مورد استفاده قرار می گیرد مانند انواع پلی آمید ، پلی استال ، پلی متیل متاکریلات، پلی کربنات ، مواد استایرنی مانند SAN ,ABS و همچنین کامپاندهای مهندسی مانند پلی آمیدها و PBT, PP تقویت شده و انواع TPE و ... نقش مهمی را در تأمین این حوزه ایفا می کند.
علاوه بر آن پلیمرهای پرمصرف نیز روز به روز به مقدار بیشتری در این صنایع جای خود را باز می کنند نمونه ای از این مواد انواع پلی پروپیلن می باشدکه با تغییرات طراحی می تواند جایگزین بسیاری از قطعات گردد. آیتک پلیمر طیف وسیعی از پلیمرهای پرمصرف را شامل انواع پلی اتیلن، انواع پلی پروپیلن، انواع پلی استایرن، پی وی سی و پلی اتیلن ترفتالات به این صنایع ارائه می کند.